O Nas

Kolejni nawiedzeni patrioci?
Ależ skąd !

Lewaczki?
Chcemy ustawiać się poza opcjami politycznymi.

Dlaczego ten blog?
Wiele rzeczy w Polsce nam się nie podoba, a blog to nasz sposób w jaki możemy próbować wpłynąć na rzeczywistość, może ktoś się utożsami z naszymi poglądami.

Więc co wkurza ludzi w Polsce?
Np. tematy zastępcze w mediach

Czyli nie interesuje Was los gejów?
Wprost przeciwnie, ale gej czy nie gej, sytuacja gospodarcza w kraju powinna go obchodzić. Po co mu ślub jeśli po nim nie będzie miał gdzie mieszkać, bo nie dostanie kredytu od banków, które należą w większości do cudzoziemców, którzy stawiają wysokie wymagania kredytowe bo zależy im tylko na bezpiecznym zysku a nie na napędzaniu naszej gospodarki.

To może warto poczekać na jakąś akcję niezadowolonych ludzi?
Po co czekać? Trzeba działać.

Więc co robić?
Zacząć od siebie.

I co wy robicie?
W życiu codziennym, nawet w drobnych sprawach należy dokonywać takich wyborów aby wspierać polską gospodarkę. Wybierać produkty wytworzone przez polski kapitał. Wtedy pieniądze zostaną w polskim ?krwiobiegu? i będą wspierać prawidłowe funkcjonowanie polskiego organizmu.

I to pomoże?
Jeśli wiele osób zacznie tak robić ? to na pewno zrobi różnicę.

Czyli walka z zachodnimi korporacjami?
Walka to za duże słowo. Po prostu tam gdzie możemy ? wspierajmy swoich.

Ale zachodnie korporacje dają Polakom pracę
Którą wcześniej im zabrały wykupując polskie przedsiębiorstwa i niszcząc polską gospodarkę. Poza tym Polacy zwykle nie są przeznaczeni do piastowania wysokich stanowisk w zarządach spółek z kapitałem zagranicznym. A my chcemy, żeby to ludzie z naszego kraju odnosili sukcesy i podejmowali kluczowe decyzje.

Ale ja lubię Mc Donalda i Pepsi..
W porządku. My też czasem lubimy. Nie jesteśmy radykałami w żadnym aspekcie życia. Ale chcemy stanowić mały ruch oporu wobec płytkiego konsumpcjonizmu narzucanego ludziom przez współczesny system.

Przesadzacie!
Zmienisz zdanie.

Jak tu wejdę?
Jak uświadomisz sobie pewne rzeczy, które może nawet już wiesz ponieważ nie jest to nic niezwykle odkrywczego, ale nie zastanawiasz się nad nimi, bo media odwracają od nich uwagę, a machina marketingowa narzuca Ci płytkie i bezrefleksyjne podejście do świata.

Wierzycie w ludzi?
Tak. Wierzymy, że da się dogadać, zrozumieć i wytyczyć najlepszą dla Polski drogę, bo w końcu większość z nas jest made in Polska.

15 przemyśleń nt. „O Nas

  1. Właściciel: litewska spółka Maxima Group- co sygnalizuje imię i nazwisko prezesa zarządu. Podatki pewnie na Cyprze. Ręce opadają…

 1. Czytałem już wiele stron o podobnej tematyce, ale muszę przyznać, że Wasza jest najlepiej poinformowaną i najlepiej opisującą rzeczywisty problem stroną, na jakiej byłem, jeżeli chodzi o tematykę patriotyzmu gospodarczego. Brawo!

 2. Hej, znakomicie, że jest ta strona. Ja tylko kiedyś zaraziłem się na innym blogu wątpliwościami co do właściwości przypinania logotypu z konturami PRL do treści patriotycznych. W końcu są to kontury kraju kolonialnego, narzucone nam przez kolonizatora z Moskwy…

 3. przenieście się na fb;
  łatwiej byłoby was śledzić gdybyście tam zamieszczali co jakiś czas jakąś ciekawostkę.

  Większość ludzi nawet nie wie co jest polskie a co nie… można im to po prostu pokazać, opisać w kilku zdaniach każdą firmę.

  1. I think you need to bring a copy of this pic on your next camp out, and bring it out when it’s time to tell scary stories around the campfire! lo;n.8230l#a&other good one!

 4. Jakiej marki laptopa używasz?
  Jakiej marki smarfona używasz?
  Jakiej marki samochodem jeździsz?
  A kosmetyki, chemia gosdpodarcza, ciuchy?

  Patriotyzm gospodarczy ma sens tylko wtedy, gdy krajowy produkt jest porównywalny lub lepszy od uznanego, zagranicznego.
  W innym przypadku mamy do czynienia z masochizmem.

  1. Zgadzam sie, dlatego staramy sie wyszukiwac polskie produkty, ktorych jakosc jest porownywalna. Wbrew pozorom jest ich coraz wiecej, bo “uznany zagraniczy produkt” często oznacza po prostu bardziej reklamowany i majacy za soba lepsze marketingowe zaplecze, stad zamiast okreslenia uznany i lepszy w niektorych przypadkach produktow zagranicznych nalezaloby moim zaniem uzywac raczej okreslenia bardziej rozpoznawalny, pozdrawiam.

  2. I love just about everything of course, but I especially like that yo8ur&217;#e also offering men’s clothing like the MEN’S SHAWL COLLAR sweater. It would be so nice as a gift!

 5. U don’t count Hi,)acrates,Aristotle,GalenpPericles(democrocyp,Gr. Alexander,Archimedes,Plato, to be in the list?! I THINK THIS LIST IS FOR NON GREEKS! Cause if it included them NON of the listed above would be near the top 100! Moderately thinking!

 6. Witajcie,
  Wszystkim zainteresowanym polecam aplikację Pola na smartfon. Skanujesz kod produktu i od razu masz informacje: udział Polskiego kapitału, gdzie jest zarejestrowana, gdzie produkuje i gdzie prowadzi badania. Tylko nie kupujmy badziewia nawet polskiego, bo żaden to patriotyzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>