O nas

Kolejni nawiedzeni patrioci?
Ależ skąd !

Lewaczki?
Chcemy ustawiać się poza opcjami politycznymi.

Po co ten blog?
Wiele rzeczy w Polsce nam się nie podoba, a blog to nasz sposób w jaki możemy próbować wpłynąć na rzeczywistość, może ktoś się utożsami z naszymi poglądami.

Więc co wkurza ludzi w Polsce?
Np. tematy zastępcze w mediach

Czyli nie interesuje Was los gejów?
Wprost przeciwnie, ale gej czy nie gej, sytuacja gospodarcza w kraju powinna go obchodzić. Po co mu ślub jeśli po nim nie będzie miał gdzie mieszkać, bo nie dostanie kredytu od banków, które należą w większości do cudzoziemców, którzy stawiają wysokie wymagania kredytowe bo zależy im tylko na bezpiecznym zysku a nie na napędzaniu naszej gospodarki.

To może warto poczekać na jakąś akcję niezadowolonych ludzi?
Po co czekać? Trzeba działać.

Więc co robić?
Zacząć od siebie.

I co wy robicie?
W życiu codziennym, nawet w drobnych sprawach należy dokonywać takich wyborów aby wspierać polską gospodarkę. Wybierać produkty wytworzone przez polski kapitał. Wtedy pieniądze zostaną w polskim „krwiobiegu” i będą wspierać prawidłowe funkcjonowanie polskiego organizmu.

I to pomoże?
Jeśli wiele osób zacznie tak robić – to na pewno zrobi różnicę.

Czyli walka z zachodnimi korporacjami?
Walka to za duże słowo. Po prostu tam gdzie możemy – wspierajmy swoich.

Ale zachodnie korporacje dają Polakom pracę
Którą wcześniej im zabrały wykupując polskie przedsiębiorstwa i niszcząc polską gospodarkę. Poza tym Polacy zwykle nie są przeznaczeni do piastowania wysokich stanowisk w zarządach spółek z kapitałem zagranicznym. A my chcemy, żeby to ludzie z naszego kraju odnosili sukcesy i podejmowali kluczowe decyzje.

Ale ja lubię Mc Donalda i Pepsi..
W porządku. My też czasem lubimy. Nie jesteśmy radykałami w żadnym aspekcie życia. Ale chcemy stanowić mały ruch oporu wobec płytkiego konsumpcjonizmu narzucanego ludziom przez współczesny system.

Przesadzacie!
Zmienisz zdanie.

Jak tu wejdę?
Jak uświadomisz sobie pewne rzeczy, które może nawet już wiesz ponieważ nie jest to nic niezwykle odkrywczego, ale nie zastanawiasz się nad nimi, bo media odwracają od nich uwagę, a machina marketingowa narzuca płytkie i bezrefleksyjne podejście do świata.

7 przemyśleń nt. „O nas

 1. Bardzo interesujący blog. Zawsze zwracam uwagę na pochodzenie produktu i staram się wybierać te pochodzące z Polski i od polskich producentów. Czasami szukanie wymaga dużo czasu i cierpliwości, takie blogi mogą to ułatwić

  Życzę wytrwałości i gratuluję zaangażowania!

  Pozdrawiam!

 2. Interesujący blog i świetne pióro.

  Świetnie, że autorowi chce się promować patriotyzm ekonomiczny wśród polskich konsumentów.
  Będziemy z uwaga śledzili kolejne artykuły.

  Życzymy powodzenia i wytrwałości w pisaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>